Pobyty.cz

Přihlášení | Registrace
Více
0

Koliba Belveder

Typ: Penzion
Celková kapacita střediska: 32 osob
Koliba Belvedér je rodinný podnik nacházející se v jižní části Čech, na kraji města Horní Planá - na břehu Lipenské přehrady. Koliba je díky svému umístění ideální základnou pro vš

od 365 Kč

za noc na osobu

Toto ubytovací středisko zatím nikdo nehodnotil. Buďte první!


Ohodnotit ubytování

Ceník

Počet osobBěžná cenaod 15. 6.
do 15. 9.
od 21. 12.
do 2. 2.
Dvoulůžkový pokoj
2 730 Kč830 Kč830 Kč
Třílůžkový pokoj
3 980 Kč1130 Kč1130 Kč
Čtyřlůžkový pokoj
4 1080 Kč1280 Kč1280 Kč
Čtyřlůžkový apartmán
4 1500 Kč1700 Kč1700 Kč

Uvedené ceny jsou za jednu noc, za celý pokoj.
Pokud je políčko šedivé, znamená to, že v něm platí základní cena.
Tučná cena je hlavní cena, která se Vám zobrazila ve vyhledávání.

Popis objektu


Nacházíme se v nádherné Šumavské krajině – na levém břehu Lipenského jezera, na kraji městečka Horní Planá. Máme výbornou polohu pro strávení aktivní celoroční dovolený

Kolem nás vede jedna z cyklostezek
, z které se můžete po pár metrech napojit na in-line dráhu. Pokud si přejete odpočívat u vody, cca 300m od nás je velká písečná pláž. Na výlety se můžete vydat vlakem nebo autobusem, obě nádraží jsou od nás blízko. Na druhou stranu jezera se dostane přívozem, po pár kilometrech můžete navštívit Rakousko, nebo zajít na houby do nedalekého lesa. Pokud toužíte po trošce adrenalinu, zajeďte si na Lipno do Stezky v korunách stromů. Jste-li vyznavači zimních sportů, nabízíme týdenní a kratší pobyty s lyžováním v areálu Hochficht za atraktivní ceny. A když nám vyjde zima, můžete si i zabruslit na zdejší, nejdelší bruslařské dráze.Sportovní možnostiKolem Koliby vede jedna z cyklostezek jejích rozsáhlých kvalitních sítí. Milovníci klidu a přírody určitě vyrazí převozem na pravý břeh Lipna. Pro příznivce in-line bruslení doporučujeme nově vybudovanou trasu z Horní Plané Hor nebo novou in-line stezku Frymburk, Lipno.

Tipy na výlet


Nedaleko od nás je: asi tak 300m je krásná pláž, půjčovna lodí a šlapadel, beachvolejbalové hřiště, tenisové kurty, půjčovna kol, dětské hřiště a prolézačky, dále převoz, který Vás dopraví na pravý břeh Lipna do nedotčené přírodní krásy Šumavy nebo na hraniční přechod s Rakouskem (pěší, cyklisté a osobní automobily). V zimním období vede přes jezero nejdelší bruslařská dráha na světě (podle podmínek vede dráha z Černé v Pošumaví kolem Jenišova a Horní Plané do Nové Pece a zpět).


Jaro, léto a podzim
Mezi nejoblíbenější výlety na Lipně patří Plešné jezero (z Nové Pece cca 7 km), Vítkův Hrádek (z Horní Plané do Frymburka, převozem na pravý břeh Lipna) s rozhlednou, Zadní Zvonková (převozem přímo u hotelu na pravý břeh, dále směr hraniční přechod Zvonková). A v neposlední v řadě, návštěva Neuschönau v Národním parku Luzný, Stezky korunami stromů - stezka dlouhá 1300m, která se vine 8-25m (Volary, Strážný). V Jeleních Vrších najdete zajímavou expozici o Schwarzenberském plavebním kanále "Kanál expo". V letní sezóně navíc s ukázkami plavení dřeva. Z Jelenních vrchů můžete vyrazit na Medvědí stezku (nejstarší naučná stezka v ČR) a prohlédnout si nádherné kamenné útvary. Cestou do Vyššího Brodu se určitě zastavte na Čertově stěně a Čertových proudech.
V případě nepříznivého počasí návštěva hradu Rožmberk,
 poštovního muzea ve Vyšším Brodě, cisterciáckého kláštera tamtéž nebo přímo v Horní Plané rodného domku Adalberta Stiftera. Co se týče relaxace a odpočinku, lze využít např. služeb 17 km vzdáleného aquaparku ve Wellness Hotelu Frymburk, kde naleznete bazén s vířivkami, tobogánem, divokou řekou, saunu, solnou jeskyni a kde si můžete dopřát masáže. Další aquapark je ve 26 km vzdáleném městečku Lipno nad Vltavou.
Výlet na celý den je určitě město Český Krumlov 
zapsané v seznamu UNESCO. Kromě zámku si můžete prohlédnout krásnou zámeckou zahradu, zajít do muzea útrpného práva, muzea voskových figurín, skvělý zážitek pro celou rodinu Vám poskytne návštěva bývalých tuhových dolů. Můžete vyrazit na zámek Hluboká a spojit tenhle výlet s návštěvou Zoo (Zoo Ohrada u Hluboké nad Vltavou).
Můžete vyzkoušet windsurfing, půjčit si loďku nebo šlapadlo nebo si udělat výlet bafalem. 
Lipno je vyhlášeným rybářským revírem a také rájem pro milovníky sběru hub a borůvek. 


Zima na Lipně
V zimním období nabízí Lipno více aktivit, než kterýkoli jiný region v ČR. V blízkosti Horní Plané jsou dva velké skiareály - skiareál Lipno
 (28 km) vhodný pro začínající lyžaře a rodiny s dětmi a skiareál Hochficht (21-37 km – kratší trasa je přes zamrzlé jezero) s alpskými parametry pro náročnější a zkušené lyžaře. 
Pro naše hosty máme jako každou zimu připraveny zvýhodněné lyžařské pobyty formou balíčku
 - ubytování, polopenze a skipas. Na Hochficht se z Horní Plané dostanete přes Novou Pec a hraniční přechod Zvonková. Pokračujte do městečka Ulrichsberg a podle značení až k lyžařskému středisku. Hochficht je v hraniční oblasti Rakouska, položený v kouzelných horách Šumavy, jsou to střední hory 1337 m, je zde celkem • 20 km sjezdovek, od jednoduché až po náročné • 100% umělé zasněžování • 10 vleků včetně 3 komfortní čtyřsedačkové lanovky, 5 lyžařských vleků, dopravníku výtahu na Sunny Kids Park a OEO nejdelší krytý dopravní výtah • Večerní lyžování s reflektory (Pá 18:00 - 21:00 hodin) • Lyžařská škola, půjčovna lyží na místě a ještě mnohem více. • Levné možnosti stravování • průřez pro lyžaře a snowboardisty. 
Svahy (20 celkem) 9 lehkých, 10 středních, 1 těžká
Lyžuje se, tak od poloviny prosince do konce března.


Stravovací služby


Snídaně v ceně 70 Kč.

Polopenze v ceně 140 Kč

Vybavení, služby a stravování

Vybavení

Dětská postýlka
Koupelna se sprchou
Parkoviště v objektu
Restaurace v objektu
Úschovna kol / lyží
Vysoušeč vlasů
WiFi
Zahrada

Možnosti ubytování

 • Běžecké trasy v blízkosti
 • Cykloturistika
 • Houbaření
 • Lyžařský areál v blízkosti
Hochficht vzdálen cca 40 km, Lipno vzdálen cca 25 km
 • Párty / oslavy
 • Prožití silvestru
 • Prožití vánočních svátků
 • Rybaření
 • Sportovní aktivity
 • Turistické trasy v blízkosti

Možnosti stravování

 • Polopenze
Hotové jídlo s polévkou. Cena je 140 Kč
 • Snídaně
Nabídka ze snídaňové karty z 11 jídel. Cena je 70 Kč

Přidaná alba

Zpět do galerieVšechny fotografieMapa

Adresa objektu

Jiráskova 313
38226 Horní PlanáMáte dotaz?

Kontaktujte nás!


Balíčky tohoto ubytování


Toto ubytovací středisko v tuto chvíli nenabízí žádné pobytové balíčky.

Ubytování ze stejného kraje


400 Kč za noc


250 Kč za noc


60 Kč za noc


950 Kč za noc


25 Kč za noc