Pobyty.cz

Přihlášení | Registrace
Více
0

Konírna Lichkov

Typ: Chalupa
Celková kapacita střediska: 10 osob
Bývalé povoznictví uprostřed vesnice. Za chalupou velká unikátní zahrada, hřiště, dětský kout, řeka. Na místě původního chléva velká vinárna s výčepem, kulečníkem, fotbálkem...

od 128 Kč

za noc na osobu

Toto ubytovací středisko zatím nikdo nehodnotil. Buďte první!


Ohodnotit ubytování

Ceník

Počet osobBěžná cena
Jedna osoba
1 128 Kč

Uvedené ceny jsou za jednu noc, za celý pokoj.
Pokud je políčko šedivé, znamená to, že v něm platí základní cena.
Tučná cena je hlavní cena, která se Vám zobrazila ve vyhledávání.

Popis objektu


Podhůří Orlických hor a Jeseníků patří k nejkrásnějším a nejromantičtějším koutům naší vlasti. Díky své poloze na hranici s Polskem dosud odolává hromadným nájezdům turistů a zachovává si svoji zádumčivost a malebnost roztroušených vesniček. Vysoká zalesněnost regionu, louky, stráně, řeky a potůčky, členitost terénu a nízká industrializace předurčuje tuto oblast zejména milovníkům přírody.

Chalupa se nachází uprostřed obce. Před ní je parkovací plocha pro šest aut, snadno přístupná i v zimním období. Za chalupou vás čeká úplně jiný svět, plný romantických zákoutí a nečekaných přírodních scenérií - unikátně řešená zahrada, které vévodí 170 let starý mohutný jasan. Je zde spousta zajímavých rostlin a dřevin, rybník, potůček, japonský kout, ohniště, altán, rozsáhlé alpinium, několik laviček. Se zahradou bezprostředně sousedí řeka Tichá Orlice, která skýtá prostor pro romantické večery nad řekou, případně stanování, či bivakování na přilehlé louce. V řece je plno ryb. Z oken chalupy spatříte na protější stráni pasoucí se ovce. Na komíně naproti hnízdí čápi.
Název chalupy "Konírna" je odvozen od účelu, jemuž v minulosti sloužila. Jedná se o bývalou malou zemědělskou usedlost s povoznictvím. Přestavbou chléva vznikla stylová vinárna, která slouží ubytovaným jako společenská místnost či herna pro děti. Její součástí je stolní fotbálek, šípky, obří televizor použitelný jako monitor k promítání, výkonný krb, bar s příslušenstvím, výčepní zařízení, atd. Vinárna skýtá příjemné klima, zejména v letních vedrech.
Opodál se v ohradě pasou černé africké kozy, které jsou velkou atrakcí pro děti. S majitelem je možné domluvit jejich krmení.


Chalupa má kuchyň a tři pokoje po 2-3-4 lůžkách s možností 2 přistýlek + dětská postýlka . Dále je zde 1 koupelna s WC a sprchou, 1 koupelna s WC a vanou, 1 WC dámské s umyvárnou, 1 WC pánské s umyvárnou a společenský prostor vinárny. Samozřejmostí je lednice, sporák, mikrovlnka, rychlovarná konvice, pračka, televizor s cd přehrávačem a rádio. Součástí výbavy je sada deskových a karetních her. Dále je možné využívat venkovní ohniště s grilem, houpací síť, zápraží, dětský kout s houpačkou a pískovištěm, nafukovací bazén a louku u řeky jako hřiště, či prostor ke stanování. K dispozici je i čtyřmístný nafukovací člun. Chalupa je vytápěna automatickým elektrokotlem a radiátory.


Objekt je využitelný i pro větší skupiny lidí, např. dětské minitábory (až kolem 30 osob - bez navýšení ceny), za předpokladu akceptování nižšího komfortu (vlastní spacáky, stany a pod.) Louka u řeky je ideálním místem pro dětské hry a stanování. Společenská místnost i sociální zázemí má dostatečnou kapacitu.

Majitel si vyhrazuje právo údržby zahrady i v obsazených termínech.
Nově nabízíme možnost dovozu levných obědů a večeří až do chalu
.

Popis okolí


 Lichkov je ideálním výchozím místem k mnoha úrovním aktivního odpočinku. Okolí nabízí síť značených turistických tras, terény pro cykloturistiku, lokality pro vodní sporty, v zimě sjezdařské i běžkařské terény. Podél hranice se nachází soustava betonových bunkrů, opevnění a tvrzí z let 1938-39, které je možno projít po tzv. betonové hranici - naučné stezce, která vás dovede např. i na rozhlednu Suchý vrch (995 m). Velmi atraktivní výlet nabízí celodenní putování k pramenům řeky Moravy v národní rezervaci Kralický Sněžník na vrch stejného jména (1424m) s nádherným výhledem do Čech i Polska. Vyznavače vodních sportů zaujme vodní nádrž Pastviny o rozloze 110 ha. Oblast Podorlicka je bohatá na stavební památky, hrady, zámky, vyhlídkové věže, kostely, poutní místa. V mnoha městech regionu jsou muzea a galerie, pozoruhodná architektura. Zcela mimořádnou expozicí se může pochlubit muzeum řemesel v Letohradě, největší svého druhu v Evropě. Obecní úřad v Lichkově nabízí bezplatný přístup na internet. Na své si přijdou rybáři, fotografové, krajinomalíři, zájemci o vyhlídkové lety, bowling, plavání, houbaření atd. Nedaleko jsou i cvičné horolezecké terény. V blízkosti jsou i lokality pro paragliding. Oblíbenou atrakcí pro děti je splouvání řeky na nafukovacích matracích s výstupem přímo do zahrady. Přímo na zahradě je sáňkovací stráň pro nejmenší

Vybavení, služby a stravování

Vybavení

Bar
Dětská postýlka
Grill
Hřiště
Koupelna se sprchou
Lednice
Mikrovlnka
Restaurace v objektu
Satelit
TV
Úschovna kol / lyží
Vysoušeč vlasů
Zahrada

Možnosti ubytování

 • Běžecké trasy v blízkosti
 • Cykloturistika
 • Houbaření
 • Lyžařský areál v blízkosti
 • Párty / oslavy
 • Prožití silvestru
 • Prožití vánočních svátků
 • Relaxační pobyt
 • Rybaření
 • Snowpark
 • Sportovní aktivity
 • Školní pobyty
 • Turistické trasy v blízkosti
 • Ubytování v soukromí
 • Vhodné k prezentacím
 • Vinné sklípky

Možnosti stravování

Přidaná alba

Zpět do galerieVšechny fotografie


Plánovač trasy

Zadejte Vaši adresu k zobrazení trasy k danému objektu a poté kliknetě na Najít trasu.

Okolí


Bankomaty

Název místa Vzdálenost Adresa

Zastávky autobusu

Název místa Vzdálenost Adresa

Muzea

Název místa Vzdálenost Adresa

Parky

Název místa Vzdálenost Adresa

Parkování

Název místa Vzdálenost Adresa

Bary

Název místa Vzdálenost Adresa

Lékaři

Název místa Vzdálenost Adresa

Obchodní centra

Název místa Vzdálenost Adresa

Vlaková nádraží

Název místa Vzdálenost Adresa

Nemocnice

Název místa Vzdálenost Adresa

Adresa objektu

32
56168 LichkovMáte dotaz?

Kontaktujte nás!


Balíčky tohoto ubytování


Toto ubytovací středisko v tuto chvíli nenabízí žádné pobytové balíčky.

Ubytování ze stejného kraje


150 Kč za noc


0 Kč za noc


590 Kč za noc


212 Kč za noc


978 Kč za noc